آدرس:

جاجرود ،خرمدشت، خیابان ششم شرقی، پلاک 54

تلفن:

93 الی 76210091 - 021

همراه:

0912-5067075

دستگاه چاک زن کارتن

دستگاه چاک زن کارتن چیست؟

با پیشرفت تکنولوژی و تولید دستگاه‌های مختلف، روند فعالیت‌ها سرعت بیشتری گرفت. به‌طوری‌که امروزه در هر صنعتی از دستگاه‌ها و ماشین‌آلات مختلفی استفاده می‌شود. صنعت کارتن‌سازی نیز از این قاعده مستثنی نیست. دستگاه چاک زن کارتن یکی از اجزای تولید کارتن می‌باشد. در این مقاله شما را با دستگاه خردکن کارتن، انواع اتوماتیک و دستی آن و برندهای معروف این دستگاه آشنا می‌کنیم. در ادامه به بررسی این دستگاه و ویژگی‌های آن خواهیم پرداخت. پس با ما همراه باشید.

معرفی دستگاه چاک زن کارتن

دستگاه چاک زن جعبه کارتون نیاز به قالب ندارد و بیشتر برای تولید کارتن مادر استفاده می‌شود. نحوه کار با این دستگاه بسیار ساده است؛ بنابراین نیازی به آموزش ندارد؛ اما معمولاً شرکت‌هایی که از این دستگاه استفاده می‌کنند به کارگران خود نحوه کار با این دستگاه را آموزش می‌دهند. در کلیه کارخانجات کارتن‌سازی یا کارگاه‌ها و کارخانجات تولید جعبه، از تجهیزات کارتن تراشی استفاده می‌شود. کارخانجات کارتن‌سازی معمولاً هنگام پذیرش سفارش کارتن یا جعبه، نیاز به تولید کارتن مادر دارند تا سفارشات خود را ثبت کنند.

نحوه تولید کارتن با دستگاه چاک زن کارتن

باید در نظر داشته باشید که هنگام استفاده از دستگاه چاک زن کارتن باید دقت کافی داشته باشید و دستگاه‌ها باید درست نصب و استفاده شوند. برای نصب دستگاه، بهتر است شخصی که تخصص لازم را دارد آن را نصب کند یا اپراتور حرفه‌ای و متخصص، این کار را انجام دهد تا برای دستگاه مشکل ایجاد نشود، زیرا این دستگاه بسیار حساس می‌باشد.

 با شروع کار این دستگاه اتوماتیک، فشار زیادی به دستگاه وارد می‌شود و احتمال شکستن تیغه دستگاه وجود دارد. برای جلوگیری از تصادف یا آسیب، بهتر است پیچ‌ها و مهره‌های دستگاه را پس از بستن سایز دستگاه، چک کرده و محکم ببندید.

نکته: پس از بررسی دقیق دستگاه می‌توانید آن را روشن کرده و از آن استفاده کنید. دستگاه چاک زن کارتن دارای ویژگی و عملکردی به نام زاویه زنی و برش است که در دستگاه‌های برش بسیار حائز اهمیت است. پس از راه‌اندازی دستگاه می‌توانید چهار خط کارتن را مشخص کنید و سپس طول و عرض کارتن را مشخص نمایید. دستگاه باید بر اساس آن تنظیم شود.

انواع دستگاه چاک زن کارتن

دستگاه چاک زن کارتن به دودسته تقسیم می‌شود:

  • چاک زن کارتن کن دستی
  • چاک زن کارتن اتوماتیک
سخن پایانی

توصیه ما به شما همکاران و دوستان عزیز این است که اگر در ابتدای راه برای راه‌اندازی خط تولید کارگاه و کارتن‌سازی هستید، چون تعداد سفارشات پذیرفته شده کم است، از دستگاه چاک زن کارتن استفاده کنید و بعد از رونق گرفتن کار و سفارشات بیشتر، از دستگاه‌های دیگر استفاده کنید.

0/5 (0 نظر)