معمولا فقط کسانی که در صنعت بسته بندی و کارتن سازی مشغول هستند، با عبارت کارتن های سینگل فیس آشنایی دارند. اما خوب است هر کسی با این ورقه های کارتنی مفید و کارآمد آشنا شود.کارتن های سینگل فیس یک دسته از کارتن های شیاردار هستند و از چسباندن یک لایه ی مسطح به یک لایه موج دار ساخته می شوند. به عبارت دیگر، اگر از کناره ی صفحات سینگل فیس به آن نگاه کنید، یک لایه ی موج دار را خواهید دید.

لایه های سینگل فیس در داخل جعبه های کارتنی برای تقسیم ایمن فضا و در لایه ی بیرونی جعبه، برای محافظت بیشتر از محصولات استفاده می شوند. این لایه ها انعطاف پذیری بالایی دارند و می توان آن را دور تا دور محصول پیچید تا ضربه و آسیبی وارد نشود.

سینگل فیس ها را در دو نوع می توان یافت: سینگل فیس های صفحه ای (شیت های سینگل فیس) و سینگل فیس های رولی.

سینگل فیس های رولی برای محافظت از محصولات بزرگ، کوچک و یا محصولاتی که شکل منتظمی ندارند بهترین گزینه اند. در حمل و نقل وسایل و ابزار خانه مثل درب و پنجره ها هم کاربرد فراوانی دارند.

همانطور که می دانید، کارتن از کاغذ و مقوا ساخته می شود. این یعنی منبع تولید کارتن، تجدید پذیر و قابل بازیافت است و در نتیجه، سازگاری بالایی با محیط زیست دارد. از طرفی، کره ی زمین درحال غرق شدن در اقیانوس پلاستیکی است که بشر آن را به وجود آورده. با مصرف و تولید کمتر پلاستیک می توان زمین را نجات داد و مدت طولانی تری روی آن زندگی کرد.  این ویژگی های کارتن نشان می دهند که در مواردی می تواند جایگزین پلاستیک شود. مثلا به جای پلاستیک های حباب دار می توان از سینگل فیس های رولی برای محافظت از وسایل استفاده کرد.

شیارها و موج های کارتن های سینگل فیس مانع ورود رطوبت به قسمت داخلی کارتن می شوند. این مزیت برای محصولات غذایی و دارویی که باید در مدت زمان طولانی حمل ون قل خشک و سالم بمانند، برجسته تر است.

بنا به درخواست مشتری، می توان بر روی لایه ی مسطح کارتن های سینگل فیس انواع چاپ را انجام داد و اهداف تبلیغاتی برند را ادا کرد.

این نوع کارتن نسبت به کارآیی بالایی که دارد بسیار ارزان است و بدون تعلل می توان آن را برای محافظت بیشتر از محصولات و وسایل انتخاب کرد.

جعبه های سینگل فیس در اندازه های مطلوب و دلخواه مشتری آماده می شوند تا محصول مورد نظر در آن تکان نخورد و آسیبی نبیند. سینگل فیس های رولی هم در متراژهای گوناگون در دسترس اند.

در کنار همه ی این مزایا و علی رغم ضخامت و وزن کمی که دارند، بسیار مقاوم اند و محافظت بالای محصولات را تضمین می کنند.