آدرس:

جاجرود ،خرمدشت، خیابان ششم شرقی، پلاک 54

تلفن:

93 الی 76210091 - 021

همراه:

0912-5067075

چاپ دو رنگ کارتن

چاپ فلکسو

فلکسو یک نوع چاپ می باشد که در آن یک صفحه انعطاف پذیر ازجنس ژلاتین به نام کلیشه با ورق کارتن تماس دارد که این روش به دلیل انعطاف کلیشه فلکسو نام گرفته است.

ازچاپ فلکسو به صورت گسترده جهت بسته بندی مواد غذایی استفاده می شود. در واقع یکی از روش های چاپی بر روی کارتن چاپ فلکسی است و تا حدودی به چاپ افست شباهت دارد با این تفاوت که در چاپ فلکسو یک کلیشه انعطاف پذیر مانند فیلم و زینک است که این کلیشه را به دستگاه چاپ فلکسی چسبانده و به راحتی قابل نصب می باشد.
در واقع چاپ فلکسو گونه ای از چاپ به صورت برجسته بوده و نسبت به سایر چاپ ها دارای کیفیت بالاتری می باشد. یکی از نکات کلیدی در چاپ فلکسو این است که این روش چاپ برای محصولات خاصی نبوده بلکه دلیل استفاده و شایع شدن این روش به خاطر دستگاه چاپ فلکسو می توان در سطوح گسترده و وسیع کار چاپ را انجام داد.

یکی دیگر از دلایل استفاده از چاپ فلکسو به خاطر استفاده از آن بر روی هر سطحی مانند فویل، سلفون، پلاستیک، کاغذ، لیبل، کارتن و… است که می توان به راحتی چاپ نمود. شرکت کارتن ماشین به واسطه برخورداری از دستگاه های مدرن چاپ فلکسو که دارای سیلندرهای آنیلوکس می باشند توانایی تولید انواع کارتن با کیفیت چاپ بالا را دارا می باشد. برای تولید برخی از روزنامه ها از چاپ فلکسو استفاده می شود.

 

 

 

دستگاه چاپ فلکسو دو رنگ کارتن سازی

کارتن ها با وجود تفاوت هایی که که با هم دارنــد دارای اشــتراکاتی هستند. ایــن اشـــتراکات عبارتند از:

۱.ورق کارتن در اندازه دقیق و درست برش می خورد.

۲.ورق کارتن در مسیر چاک خط زده می شود و گاهی اوقات نیز جای دسته بلند کردن (پانچ هــلدر) مشخــص می شود.

۳. با عکس یا تصویر مشخص می شود که درون کارتن چیست. دستگاه هایی ساخته شده اند که می توانند تمام عملیات را در یک زمان انجام دهند.ورق ها را بر روی میز دستگاه قرار می دهیم. ورق ها به طور دستی یا اتوماتیک تغذیه می شوند.