معرفی صنعت کارتن سازی

 صنعت کارتن سازی فرایندی است که طی آن  ابتدا ورق کارتن از رول کاغذ تولید میگردد و سپس با توجه به‌نوع محصولی که قرار است بسته بندی بشود ، به‌شکل مناسب و دراندازه‌های مختلف طراحی و ساخته میشود . سپس با  توجه به نیاز بازار ، سلیقه مشتری و نوع محصولی که قرار است بسته بندی شود و کاربردهای تبلیغاتی که یک بسته بندی مناسب دارد به روشهای مختلف چاپ و رنگ آمیزی می گردد .

کارتن در صنعت کارتن سازی چیست ؟

کارتن یک محصول سلولوزی میباشد که به‌عنوان پرکاربردترین روش  بسته بندی محصولات صنایع مختلف مورد استفاده قرار میگیرد. این محصول معمولا از۳ تا ۵ لایه کاغذ ضخیم و فشرده ساخته میشود.

انواع کارتنهای تولیدی صنایع کارتن سازی :

کارتن عادی :

این نوع کارتن درصنعت کارتن سازی به کارتنهایی گفته می‌شود که با دستگاه تبدیل بصورت برش و چاک تولید میشوند و بصورت معمول دارای تلورانسی بیشتر از۲ میلیمتر هستند.

کارتن دایکاتی یا مدلدار:

کارتنهای دایکاتی بوسیله قالب های تیغ دار تولید شده و بدون تلورانس ابعاد هستند. ازکارتنهای دایکاتی با طراحی مناسب میتوان برای بسته بندی اقلام بسیاری ازصنایع بهره  گرفت بعنوان مثال :

کارتن سوراخ دار: مانند کارتنهای میوه و کارتنهای محصولات دریایی و لبنی می‌شود. (کارتنهای لبنی را درصنعت کارتن سازی، بسته بندی  سردخانه ای نیز می نامند )

کارتن تلسکوپی: میتوان به بسته بندی موز اشاره نمود

کارتن دسته دار:  کارتن قطعات فلزی و سنگین معمولاً به صورت دسته دار تولید  میگردد

کارتن یک درب: شامل بسته بندی نمایش محصولات

کارتن بدون درب:شامل بسته بندی بدنه اجاق گاز، یخچال و بسته بندی لوازم خانگی بزرگ

مواردی که در خصوص محصولات صنایع کارتن سازی باید مد نظر قرار داد :

رطوبت :  ماده اولیه ای که کاغذ و مقوا ازآن تهیه میشوند الیاف چوبی است که خاصیت جذب رطوبت را دارد به‌همین دلیل محصولات صنایع کارتن سازی نیز دارای این ویژگی هستند. درصورتی که ازآهار و مواد افزودنی ضد رطوبت درساخت محصولات کارتن سازی استفاده نشود، الیاف رطوبت را جذب نموده و پیوند بین آنها سست می شود. در رطوبت زیاد نیز لبه های کاغذ و مقوا از هم جدا شده و متلاشی میگردد. بنابراین رطوبت مهمترین عامل تخریب محصولات کارتن سازی میباشد خصوصا محصولاتی که درآن از کاغذهای معمولی و بدون آهار استفاده شده باشد.

دما  : دما تاثیر قابل توجهی بر چسب و مقاومت مقوای کارتن ندارد و فقط باعث خشکی الیاف می شود. اما دمای زیاد موجب تغییر رنگ، خمیدگی مقوا و سوختن می شود. دما و رطوبت با هم باعث رشد عوامل بیولوژیکی و مخرب می شود.

نور : نور بدون افزایش دما وبه تنهایی اثر چندانی روی مقوا ندارد. اثرات نور را می‌توان تغییر رنگ ظاهری و سطحی، کمرنگ شدن علایم چاپی و درصورت استفاده از چسب، تضعیف اتصال ها نام برد.

گرد و غبار : گرد و غبار موجب تضعیف چسب بین لبه ها و فرسایش سطحی مقوا می‌شود اما بصورت کلی اثر قابل توجهی روی بسته بندی محصولات ندارد.

اسیدها و بازها: اسیدهای غلیظ قوی مثل اسید سولفوریک، اسید کلریدریک و اسیدهای ضعیف و رقیق مانند اسید استیک، اسید فرمیک برروی مقوا و کاغذ اثرات منفی دارند. این تاثیر بیشتر متوجه مقوا و کاغذهایی است که بدون پوشش و آهار بوده اند. بازها نیز با غلظت ۱۷% بر کاغذ و مقوا اثر می گذارند.

روغنها و مواد چرب : روغنها و مواد چرب باعث کاهش مقاومت  و استحکام اولیه مقوا و کاغذ می شوند. مگر اینکه مقوا مقاوم به چربی باشد یا درفرآیند تولید بسته بندی در کارتن سازی ازپوشش نایلونی یا لمینت استفاده شده باشد.

سینگل چیست

ورق جزء حذف نشدنی و لایه استحکام بخش کارتن نفیس است و خصوصیات آن تاثیر بسزایی در کیفیت کارتن خواهد داشت.

خصوصیات ورق به چند شیوه امکان بررسی دارد که دو مورد از مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از تعداد لایه‌های ورق و نوع فلوت به کار رفته در آن.

۱- تعداد لایه‌ها

بسته به ارتفاع و تعداد موج قرار گرفته در یک فوت، نوع فلوت تعیین و با حروف انگلیسی نام گذاری می‌شود.

۲- نوع فلوت

تعداد لایه‌های در برگیرنده از دو تا هفت متغیر است. به ورق‌های با یک لایه مسطح و یک لایه موجدار سینگل می‌گویند.

بیشترین فلوت‌های به کار رفته در کارتن‌های نفیس عبارتند از A که مشتمل بر ۳۳ موج در یک فوت است، B با ۴۷ موج در یک فوت، C با ۳۹ موج و در نهایت E که۹۰ موج را شامل می‌شود.

فلوت A به سبب وجود فضای بین شیارهای زیاد در لایه‌ی موجدار قابلیت مقاومت در برابر فشارهای ناگهانی و شوک‌های فیزیکی را داراست و در کارتن‌های متوسط و بزرگ مصرف عمده‌ای دارد. ورق فلوت B که نسبت به ورق فلوت A از تعداد بیشتری شیار یا موج برخوردار است و توانایی بیشتری برای مقاومت در برابر له شدگی یا فشار ثابت دارد. ورق C به لحاظ فاصله بین موج‌ها و تعداد آن‌ها بین دو نوع A و B است و از نظر ویژگی‌ها، بینابین آن دو قرار می‌گیرد و در بسته‌بندی‌های ظریف‌تر کاربرد دارد.

در مقوای E فلوت ارتفاع موج‌ها در حدود یک چهارم اندازه C فلوت است و هنگامی از آن استفاده می‌شود که ورق با ضخامت اندک نیاز باشد.

مجتمع چاپ و بسته‌بندی ماتریس با در اختیار داشتن دستگاه سینگل‌فیسر توانایی تولید سینگل‌های E فلوت تا عرض ۱۸۰ سانتی‌متر را به صورت رول و شیت داراست.