آدرس:

جاجرود ،خرمدشت، خیابان ششم شرقی، پلاک 54

تلفن:

93 الی 76210091 - 021

همراه:

0912-5067075

لمینت اتوماتیک

روش تولید کارتن لمینتی

ابتدا دستگاه لمینت را خوب تراز کرده و درجای مناسب کارگاه کارتن سازی قرار میدهیم و حدودا به شعاع 3متر اطراف دستگاه لمینت را خالی میکنیم که چندین ردیف کارتن جای مناسب باشد، برای شروع تولید کارتن لمینتی چسب مخصوصی که فقط برای تولید کارتن لمینتی میباشد.

در مخزن دستگاه لمینت ریخته میشود و توسط سیلندر بزرگ که به مخزن نزدیک است چسب به سیلندرهای کوچک بالا انتقال داده میشود و پوستر را از دستگاه عبور میدهیم و زیر پوستر کاملا به چسب آغشته میشود و درقسمت خروجی دستگاه کارتن آماده چسباندن پوستر میباشد که یکی یکی انجام میشود حدودا در ساعت میتوان 1200 عدد کارتن لمینتی تولید کرد. پس از تولید کارتن مستقیم با دستگاه دایکات کارتن را به شکل ها و اندازه هایی که در قالب میباشد تولید میکنیم .

مراحل عملیات اتوماتیک را بدین ترتیب میباشد: «قسمت تغذیه یا آپارات ماشین با روشی مشابه بخش تغذیه ماشین های افست، کاغذ یا مقوا را از بالا تغذیه می کند. همزمان کارتن نیز از قسمت پایین دستگاه تغذیه شده و کارتن کنگره دار (Corrugate) با عبور از زیر نورد، چسب خورده و در واحد بعدی با کاغذ یا مقوا لمینیت می شود.

هدایت کارتن و مقوا در داخل دستگاه توسط پنجه صورت می گیرد، اما برای انتقال به قسمت پتو با قرار گرفتن در بین دو تسمه عریض لاستیکی که به طور موازی حرکت می کنند و کارتن لمینیت شده در میان آنها قرار می گیرد، داخل پتو قرار می گیرند.»

وی در خصوص مزایای پتو ۵ متری این دستگاه اینگونه توضیح می دهد: «هنگامی که کارتن لمینیت شده با سرعت کم از داخل پتو عبور می کند، تحت فشار مورد نیاز قرار می گیرد که این موضوع از لوله و ایجاد موج در آن جلوگیری کرده و همچنین به چسبندگی بهتر چسب کمک می کند.

علاوه بر این، با گرفتن رطوبت کارتن، این امکان را فراهم می آورد تا با گذشت زمانی در حدود ۳ دقیقه بتوان کارتن را به قسمت دایکات برد و آن را برش داد.»

در ادامه با اشاره به سیستم رطوبت دهی ماشین، یکی دیگر از مزایای سیستم اتوماتیک را برمی شمارد: «با توجه به این که کارتن تنها از یک سمت چسب می خورد، در ماشین لمینیت، سیستم رطوبت دهی تعبیه شده است که توازن میزان رطوبت در دو طرف کار را برقرار می سازد.

بدین صورت در حین انجام گرفتن لمینیت بر روی کارتن توسط نوردهای رطوبت دهی که از مخزن آب تغذیه می شوند، رطوبت مورد نیاز کارتن تامین می شود. میزان این رطوبت دهی قابل تنظیم بوده و از لوله شدن و تغییر شکل دادن کارتن جلوگیری می کند.»

مقایسه روش دستی با اتوماتیک

در مقایسه روش دستی با اتوماتیک دستگاه دستی به اپراتورهای بیشتری نیازمند است، در حالی که با استفاده از ماشین اتوماتیک تعداد اپراتور به ۲ نفر تقلیل می یابد و همین طور ظرفیت تولید این ماشین روزانه ۳ تا ۴ برابر بیشتر از روش دستی خواهد بود.» او با اشاره به این که کلیه عملیات های اتوماتیک، از دقت بالاتری برخوردار است، به امکان تحت کنترل بودن میزان فشار و مقدار چسب در لمینیت کارتن اتوماتیک هم اشاره دارد.

روش نگهداری دستگاه لمینت

حتما موقع تراز کردن دستگاه لمینت اطلاعات کافی داشته باشید یا از کسی که دستگاه را خریداری کرده اید انجام بدهد. بعداز مدتی اگر دستگاه لرزش داشت و یا صدای اضافی داشت حتما به متخصص دستگاه اطلاع دهید روش نگهداری دستگاه لمینت بسیار مهم است حتما از خریدار بخواهید به شما آموزش بدهد.